6 Podcastów o Wędrowaniu.
Wędrowanie - czynność, która w swej prostocie kryje niezwykłe bogactwo doświadczeń i inspiracji. To podróżowanie szlakami natury, historii oraz własnej egzystencji.
Dla niektórych jest to sposób na oderwanie się od codzienności, dla innych zaś droga do odkrycia nowych horyzontów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jeśli jesteś miłośnikiem wędrowania lub pragniesz zgłębić tę pasję, to w podcastach odnajdziesz inspirację.
Zapraszam Cię do odkrycia 6-ciu odcinków podcastów, które zanurzą Cię w bogactwie wędrówek i podróży.
Abyś mógł odkryć te inspirujące historie, sięgnąłem do archiwum PODCASTU LEPIEJ TERAZ, gdzie spotkasz siedmiu fascynujących gości, gotowych podzielić się swoimi niezwykłymi przygodami.
Piotr Stankiewicz jest filozofem, propagatorem stoicyzmu, blogerem i autorem wielu książek nie tylko dotyczących tej filozofii. Ostatnio przeczytałem w jednym z jego artykułów pewien fragment, który zainspirował mnie do zaproszenia go do rozmowy w podcaście Lepiej Teraz.
Fragment wpisu na jego blogu:
„Stan duszy człowieka na wyprawie lub zaraz po niej, to również wyzwolenie z konwencji, które nas wiążą. Powiedziałem wcześniej, że nie jestem fetyszystą brudu czy uwalania się błotem.
Jest raczej odwrotnie!
Całe nasze dorosło-miejskie życie to jeden wielki fetysz czystości, porządku i formy. Dopiero na wycieczce widać jak wiele kosztuje nas obsługa tego fetyszu. Na wycieczce możemy się z niego wyzwolić i właśnie to fundamentalnie odświeża naszą psychikę.”
O zbawiennych korzyściach z chodzenia opowiada w 204-tym odcinku Lepiej Teraz pt. „Stan po zejściu, czyli dlaczego warto wyjść z domu i iść przed siebie?”
Marek Jędraszewski gość 198-ego odcinka Lepiej Teraz i człowiek bez mediów społecznościowych rzucił pracę programisty, by prawie rok wędrować samotnie przez obie Ameryki. Z samym plecakiem wypełnionym prowiantem, wodą, namiotem i śpiworem przemierzył jedne z najpiękniejszych szlaków tych pięknych kontynentów.
Ewa Chwałko gość 208-ego odcinka Lepiej Teraz opowiada, jak będąc mamą pracującą na etacie, przejść samotnie z plecakiem i namiotem cały Łuk Karpat, od Rumunii, aż po Polskę. Opowiada, jakie przeszkody należy pokonać, żeby pozwolić sobie na takie przedsięwzięcie i dlaczego chce wędrować dalej.
Hasające Zające, a właściwie Justyna i Krystian Zając, odwiedzili mnie w moim domu, by opowiedzieć, dlaczego od lat dzielą się swoimi podróżami i wędrówkami blogu hasajacezajace.com Od kilku lat podróżują również z synkiem Radkiem, a przy okazji pracują na etacie. Postanowiłem zapytać ich o ten styl życia. Odkryłem ich tak, jak odkrywa się nowe szlaki i ciekawe miejsca, o których piszą, dzieląc się jednocześnie ważnymi i niezwykle praktycznymi informacjami, potrzebnymi przed każda podróżą. Więcej opowiadają w odcinku, który znajdziesz w poniższym linku: https://lepiejteraz.pl/212/
Jarek Brzozowski gość 213-tego odcinka Lepiej Teraz jakiś czas temu przeszedł ogromną przemianę wewnętrzną, do której zmobilizowała go osobista tragedia, o której m.in opowiada w tym odcinku. Obecnie jest trenerem biegania i trenerem mentalnym, który pomaga zagubionym ludziom odnaleźć siebie. Wspiera ich w zmianie i pomaga osiągać cele zawodowe, jak i sportowe. Robi to w nietypowy sposób, bo w trakcie kilkudniowych wędrówek po górach, na które zabiera kilkunastoosobowe grupy. Wszystko opowiada w podcaście.
Łukasz Długowski gość 214-tego odcinka podcastu Lepiej Teraz wydał książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście”. O mikrowyprawach pisał w „Gazecie Wyborczej”. Obecnie publikuje felietony w magazynie „Poznaj świat”. Prowadzi program w Dzień Dobry TVN oraz Travel Channel: „Mikrowyprawy z Łukaszem Długowskim”. Okazało się, że mieszkał w białowieskiej wsi Teremiski, w samym sercu Puszczy Białowieskiej i ma bezpośredni kontakt z wilkami, które pokazuje turystom na organizowanych przez siebie mikrowyprawach.
Nadszedł czas na Twoją własną własną podróż.
Subskrybując mój blog na platformie Substack, będziesz na bieżąco z nowymi artykułami, które przyniosą Cię do świata przygód, mądrości i inspiracji związanych z wędrowaniem oraz innymi pasjami życiowymi.
Jeśli nie podoba Ci się Twoje życie i pragniesz zmiany na lepsze, jestem w stanie Ci pomóc. Skorzystaj z pierwszej DARMOWEJ sesji coachingowej.
Pisz na adres: kontakt@lepiejteraz.pl